HOLLE Carrot Cat Органско пире - морков, манго, банана, круша (6+ месеци) 100 г

HOLLE Carrot Cat Органско пире - морков, манго, банана, круша (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046554C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 60% овошје + зеленчук
  • Органско овошно пире со зеленчук за бебиња од 6 месеци

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состојки: морков* 40%, манго* 20%, банана* 20%, круша* 20%, концентрат од сок од лимон**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка:  Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена. Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се