HOLLE Dino Date Органско пире - јаболко, боровинки, урми (6+ месеци) 100 г

HOLLE Dino Date Органско пире - јаболко, боровинки, урми (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045977C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 100% овошје
  • Органско овошно пире за бебиња од 6 месеци

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состојки: јаболко* 75%, боровинки** 15%, урми** 10%.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка:  Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.
Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се