HOLLE Fennel Frog Органско пире - круша, јаболко, фенел (6+ месеци) 100 г

HOLLE Fennel Frog Органско пире - круша, јаболко, фенел (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045503C
favorite_border

Опис на производот

  • Круша со јаболко и сладок анасон
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 90% овошје + зеленчук
  • Органско овошно пире со зеленчук за бебиња од 6 месеци

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: круша* 80%, јаболко* 10%, сладок анасон** 10%.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се