HOLLE Органска интегрална каша од гриз (6+ месеци) 250 г

HOLLE Органска интегрална каша од гриз (6+ месеци) 250 г
182,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048443C
favorite_border

Опис на производот

  • Органска интегрална каша од гриз
  • Од 6 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Содржи глутен
  • Може да содржи траги од пченица
  • Лесна подготовка
  • Повеќекратна употреба (како млечна каша со додавање млеко, како обична каша без млеко или како овошна каша)
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери

Само внимателно селектирани зрна се користат во органските каши на Holle. Органските каши за бебиња од Holle нудат повеќе можности за подготовка што ќе му овозможи на вашето бебе разновидна исхрана. Органските каши на Holle со Demeter квалитет се произведени и контролирани во согласност со строгите биодинамички стандарди, од одгледувањето до готовиот производ.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: Demeter интегрално пченично брашно*, тиамин*

- од биодинамичко производство.

Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 3 недели. Пакувано во заштитена атмосфера.

Подготовка со користење формула: подгответе 170 мл од избраната формула за доенчиња (според упатството за употреба). Ставете ја подготвената формула во сад и додадете 18 г од органската интегрална каша од овес (околу 3-4 лажици). Оставете смесата да отстои и изладете на телесна температура (на околу 37°С).

Полумлечна каша: зовријте 100 мл полномасно млеко и 100 мл вода и потоа изладете на температура од околу 50°С. Ставете ја течноста во сад и додадете 25 г од органската интегрална каша од овес (околу 5 лажици). Оставете смесата да отстои и изладете на телесна температура (на околу 37°С).

Подготовка со мајчино млеко: измешајте 25 г од органската интегрална каша од гриз (околу 5 лажици) во 130 мл топло мајчино млеко. За да се зачуваат вредните хранливи состојки не го загревајте мајчиното млеко над 40°С.

Каша без млеко: зовријте 200 мл вода и и потоа изладете на температура од околу 50°С. Додадете 25 г од органската интегрална каша од гриз (околу 5 лажици) и 1 лажица масло за јадење се додека не се добие посакуваната густина.

Каша без млеко со овошје или зеленчук: измешајте 20 г органска интегрална каша од гриз (околу 4 лажици) со 100 г овошна кашичка во тегла или 100 г овошно пире и додадете 1 лажица масло за јадење.

Може да користите и 160 г зеленчукова кашичка во тегла и да додадете 2 лажици од маслото.

Варијанти: во кашата додадете месо (30 г). Додадете вода (околу 90 мл, зовриена, 50°С).

Напомена: Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не ја загревајте храната во микро печка (ризик од изгореници). Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се