HOLLE Органска каша - јаболко, банана и спелта (6+ месеци), 190 г

holle bio organic apple & banana with spelt
HOLLE Органска каша - јаболко, банана и спелта (6+ месеци), 190 г
76,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054281C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Органско овошно пире од јаболко и банана со спелта
  • Детска храна за доенчиња и мали деца
  • Не содржи додадени шеќери (содржи природни шеќери)

Пакување: 190 г

Содржина

Состојки: јаболка** 46%, вода, банана** 12%, интегрално брашно од спелта пченица** 2%, интегрални снегулки од спелта пченица** 2%, концентриран сок од лимон*.

*од органско потекло

**од Demeter биодинамичко производство

Подготовка: измешајте пред употреба. Избегнувајте употреба на метални лажички. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена. Следете ги внимателно упатствата за подготовка. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се