HOLLE Органска каша - јаболко и боровинки (4+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - јаболко и боровинки (4+ месеци) 190 г
76,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034209C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 4+ месеци
  • Со Demeter квалитет
  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко и боровинка
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: јаболка* 50%, вода, концентрат од сок од јаболка** 10%, боровинка** 7.5%, гриз од ориз**, концентрат од сок од лимон**.

  • *од органско производство
  • **од биодинамичко производство

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се