HOLLE Органска каша - компири, грашок и тиквици (6+ месеци) 190 г

holle Bio Organic baby jar potatoes, peas and zucchini 190 g
HOLLE Органска каша - компири, грашок и тиквици (6+ месеци) 190 г
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035622C
favorite_border

Опис на производот

Компири, грашок и тиквици

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од компири, грашок и тиквици
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: зеленчук 68% (компири* 31%, грашок* 22%, тиквици* 15%), вода.

*од  биодинамичко производство.

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се