HOLLE Органска каша - круша со спелта пченица (6+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - круша со спелта пченица (6+ месеци) 190 г
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034213C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Kруша со снегулки од спелта пченица
  • Од 6 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Содржи глутен
  • Органско овошно пире од круша со снегулки од спелта пченица
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: круша* 68%, вода, концентрат од сок од круша** 4%, снегулки од спелта пченица* 3%, гриз од ориз**, концентрат од сок од лимон**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се