HOLLE Органска каша - кус кус (8+ месеци) 220 г

holle bio organic couscous
HOLLE Органска каша - кус кус (8+ месеци) 220 г
101,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046556C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Органско растително пире од пилешко месо и житарки
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 220 г

Содржина

Состојки: зеленчук 41,8% (морков* 33%, пире од домати* 4,8%, сладок анасон* 4%), вода, пилешко месо** 8%, пире од круша*, тврда пченица семолина** 4%, гриз од ориз**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се