HOLLE Органска каша - мешан зеленчук (6+ месеци) 190 г

HOLLE bio organic mixed vegetables
HOLLE Органска каша - мешан зеленчук (6+ месеци) 190 г
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034192C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од мешан зеленчук
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: зеленчук 77%, (морков* 51%, компир* 16%, праз* 8%, спанаќ**4%, пашканат* 4%,) вода.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба.  При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се