HOLLE Органска каша - мешан зеленчук со ориз (8+ месеци) 220 г

HOLLE Органска каша - мешан зеленчук со ориз (8+ месеци) 220 г
77,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034290C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од 8+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Органско растително пире од мешан зеленчук со ориз
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 220 г

Содржина

Состојки: зеленчук 54.5% (моркови* 39%, компири* 8%, спанаќ** 6%, пире од домати* 1,5%), вода, ориз** 12%, скроб**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаните остатоци може да се чуваат во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се