HOLLE Органска каша - морков (4+ месеци) 125 г

HOLLE carrots / morkov
HOLLE Органска каша - морков (4+ месеци) 125 г
61,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043003C
favorite_border

Опис на производот

  • По 4 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од моркови
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 125 г 

Содржина

Состојки: моркови* 80%, вода.
*од биодинамичко производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. Внимавајте на температурата.
При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено.
Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.
Следете ги внимателно упатствата за подготовка. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се