HOLLE Органска каша - мусли со овошје (8+ месеци) 220 г

HOLLE bio organic baby jar Birchermüsli Demeter kasa bebe dete musli  ovosje
HOLLE Органска каша - мусли со овошје (8+ месеци) 220 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034215C
favorite_border

Опис на производот

  • Мусли со овошје
  • Од 8+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи шеќер (содржи природно присутни шеќери)
  • Со Demeter квалитет
  • Органско овошно пире од Bircher мусли со овошје
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 220 г

Содржина

Состојки: јаболка**35%, вода, кајсија**15%, банана**12%, интегрални овесни снегулки** 2%, интегрални снегулки од спелта пченица**2%, гриз од ориз*, концентрат од сок од лимон*.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте пред употреба. Избегнувајте употреба на метална лажица. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се