HOLLE Органска каша - пилешко (4+ месеци) 125 г

HOLLE Chicken pollo 125 g pileksa bebeska kasa
HOLLE Органска каша - пилешко (4+ месеци) 125 г
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042005C
favorite_border

Опис на производот

Holle Bio Organic Chicken - Органска каша со пилешко месо

  • По 4 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи глутен
  • Органска преработка од пилешко месо
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

 Нето-тежина: 125 г

Содржина

Состојки: вода, пилешко месо* 40%, скроб*.

*од органско производство.

Подготовка: половина од тегличката измешајте ја со пире од зеленчук и загрејте. Внимавајте на температурата. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Да се чува на ладно и суво место. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се