HOLLE Органска каша - тиква со пилешко (5+ месеци), 190 г

HOLLE bio organic baby yar pampkin with chicken 190 g kasa tikva bebe dete organska pilesko meso
HOLLE Органска каша - тиква со пилешко (5+ месеци), 190 г
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042006C
favorite_border

Опис на производот

 Holle Bio Organic Pampkin with Chicken - Органска каша од тиква со пилешко месо

  •     Од 5 месеци
  •     Органски сертифициран производ
  •     Не содржи глутен
  •     Органска преработка од зеленчук и месо
  •     Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г.

Содржина

Состојки: вода, тиква* 31%, пилешко месо* 8%, гриз од ориз**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се