HOLLE Органска каша - тиквици, тиква и компир (6+ месеци) 190 г

HOLLE Bio Organic Pumpkin, Zucchini & Potatoes Organska kasa so tikva, tikvicki i kompiri
HOLLE Органска каша - тиквици, тиква и компир (6+ месеци) 190 г
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034191C
favorite_border

Опис на производот

Holle Bio Organic Pumpkin, Zucchini & Potatoes - Органска каша од компири, тиква и тиквици

  • Од 6 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од компири, тиква и тиквици
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: тиква** 28%, вода, тиквици** 22.5%, компири** 21%, гриз од ориз*.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 136 kJ/32 kcal, масти 0.1 г од кои заситени масни киселини 0 г, јаглехидрати 6.1 г од кои шеќери 1.8 г, протеини 1.1 г, сол 0.05 г, натриум 0.02 г.

Подготовка: измешајте со 1 лажица масло и загрејте. Внимавајте на температурата. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена. Следете ги внимателно упатствата за подготовка. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се