HOLLE Органска каша - тиквици, тиква и компир (6+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - тиквици, тиква и компир (6+ месеци) 190 г
74,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034191C
favorite_border

Опис на производот

  • Компири, тиква и тиквици
  • Од 6 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од компири, тиква и тиквици
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: тиква** 28%, вода, тиквици** 22.5%, компири** 21%, гриз од ориз*.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Нутритивен состав на 100 g производ: eнергетска вредност 136 kJ/32 kcal, масти 0,1 g од кои заситени масни киселини 0 g, јаглехидрати 6,1 g од кои шеќери 1,8 g, протеини 1,1 g, сол 0,05 g, натриум 0,02 g.

Подготовка: измешајте со 1 лажица масло и загрејте. Внимавајте на температурата. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена. Следете ги внимателно упатствата за подготовка. Да се чува на ладно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се