HOLLE Органски чај за доилки, 20 кесички

HOLLE Органски чај за доилки, 20 кесички
140,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052223C
favorite_border

Опис на производот

  • Хербална мешавина од сладок анасон, ким, маточина и анасон
  • Органски сертифициран производ
  • Незасладен

Органскиот чај за доилки од Holle може да се користи кон крајот на бременоста и во текот на доењето.

Нето-тежина: 30 г (20 х 1,5 г)

Содржина

Состав: сладок анасон* 38%, ким* 30%, маточина* 17%, анасон* 15%.

Подготовка: една кесичка од чајот ставете ја во околу 200 мл свежо зовриена вода и оставете 5-10 минути.

Извадете ја кесичката и оставете да се излади пред да се пие.
Не е потребно засладување на чајот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се