HOLLE Органски јуниор мусли од повеќе жита со корнфлекс (10+ месеци) 250 г

HOLLE Органски јуниор мусли од повеќе жита со корнфлекс (10+ месеци) 250 г
253,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039881C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 10 месец
  • Преработена храна на житна основа
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Содржи глутен
  • Дел од балансирана исхрана

Нето-тежина: 250 г.

Содржина

Состојки: demeter овес* 55%, demeter корнфлекс*25%, demeter каша од спелта* 20%, тиамин.
   *од биодинамичко производство.
   *1 пакување содржи околу 10 оброци подготвени со полномасно млеко.

Опции за подготовка (за бебиња од 10 месеци):

Подготовка со полномасно млеко: ставете 100 мл  полномасно млеко во сад, додадете 25 г органски јуниор мусли од повеќе жита со корнфлекс (околу 5 лажици).

Подготвка со последователна формула: подгответе 170 мл од избраната
формула за доенчиња (според упатството за употреба). Ставете ја подготвената формула во сад и додадете 18 г од органски јуниор мусли од повеќе жита со корнфлекс (околу 3-4 лажици). Оставете смесата да отстои и изладете на телесна температура.

Мусли без млеко со овошје: измешајте 20 г органски јуниор мусли од повеќе жита со корнфлекс (околу 4 лажици) со 100 г овошна кашичка во тегла или свежо испасирани овошја и додадете 1 лажица масло за јадење. Ако е потребно додадете вода (зовриена).

Напомена: Ве молиме во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк. Не ја загревајте храната во микро печка (ризик од изгореници). 
Совет: при користење на свежо млеко препорачуваме 2 лажици овошен сок богат во витамин Ц за подобра апсорпција на железото.

Кога ќе се отвори да се употреби во рок од 3 недели.
Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се