HUMANA Still Чај за доилки, 200 г

HUMANA Still Чај за доилки, 200 г
180,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
009059C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Чај за доилки
  • За мајки
  • Без глутен
  • Без ароми

Внимателно одбрани билки. Инстант чај со овошни и хербални екстракти го поттикнува создавањето на млеко.

*Поткрепено со студија: Turkyilmaz C, et al (2011): Eфектот на галактогогичниот билен чај врз производството на мајчиното млеко и краткотрајното достигнување на телесната тежина во првата недела од животот. J. Altern. Complement. Med.; 17(2):139-142 – Слаткиот анасон и врбинката го поттикнуваат создавањето на млекото.

Пакување: 200 г

Содржина

Состојки: шеќер, малтодекстрин, 3.6% овошни и билни екстракти (хибискус, врбинка, сладок анасон, роибос, грчко семе, ждралка), витамин Ц, 0.05% концентрат од сок од малина, масло од сладок анасон.

Чајот е наменет за бремени жени и доилки. Го поттикнува создавањето на млеко. По отворање употребете ја содржината во рок од 6 недели.

Употреба: 2 чајни лажички (9 г) од Хумана чај за доилки на 200 мл вода. Чајот се пие секогаш свеж. Не се додава шеќер.

1. Зовријте 200 мл вода и ставете во чаша.

2. Додавајте по 1 чајна лажичка од гранулите на чајот на секои 100 мл вода и промешајте.

3. Оставете го чајот да се олади на температура од 37°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се