IMUKAN Kids Бета глукан + витамин Ц сируп, 100 мл

IMUKAN Kids Бета глукан + витамин Ц сируп, 100 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
041466C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

IMUKAN BETA 1.3/1.6 D-GLUCAN BETOX 93®

  • Imukan e сируп со вкус на дива јагода наменет за деца од 3 и над 3 годишна возраст

Содржи заштитена формула Betox-93® со високо пречистен Бета 1,3/1,6 Д-глукан од печурката буковка и витамин Ц.

Imukan се употребува за:

  • Одржување на нормална функција на имуниот систем
  • Заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Намалување на заморот и исцрпеноста
  • Обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав:

  во 5 мл во 15 мл
Бета 1,3/1,6  Д-глукан      
(Betox-93®) од буковка
(Pleurotus ostreatus)
30 мг 90 мг
Витамин Ц                                 
(Ascorbic Acid)
 
30 мг 90 мг

Останати состојки: глукозен сируп со фруктоза, прочистена вода, арома на диви јагоди, природна боја (екстракт од морков и цвет на хибискус), лимонска киселина, конзерванс: калиум сорбат.      

Imukan не содржи млечни состојки и не содржи глутен.

Погоден е за вегани и за пациенти со цилијакија.

Imukan е производ наменет за деца.

Употреба:

Телесна тежина     Препорачано дозирање        Употреба

    До 15 кг                               5 мл                       Еднаш на ден                           

(1кафена лажичка)                               

   Над 15 кг                            15 мл                       Еднаш на ден                           

(1супена лажица)                          

Препорачана употреба во тек на 2-3 месеци.

Во случај на зголемена потреба дозата може привремено двојно да се зголеми во тек на 3-5 дена. Протресете добро пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се