IMUNOGLUKAN Дефендил сируп, 120 мл

IMUNOGLUKAN Дефендил сируп, 120 мл
810,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031856C
favorite_border

Опис на производот

Сирупот Defendyl-Imunoglukan P4H® е додаток во исхраната со Imunoglukan и витамин Ц за поголема отпорност за деца на предшколска возраст.

  • Погоден за повеќемесечна употреба без прекини

  • Ја зајакнува отпорноста пред и за време на сезоната на настинки

  • При зголемени потреби, дозата може двојно да се зголеми

  • Неутрален вкус

  • Едноставно дозирање во зависност од телесната тежина на детето, во прилог е и чашка за дозирање

  • Само еднаш дневно

  • Погоден и за возрасни на кои повеќе им одговара течност

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав:

1 мл содржи:

Природен Имуноглукан 10 мг
Витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) 10 мг

Вода, фруктоза, средство за балансирање на киселоста (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат).

Употреба

За поддршка на работата на имунолошкиот систем, земајте по 1 мл сируп/5 кг телесна тежина, еднаш дневно, 2 до 3 месеци.

При зголемени потреби, барем првите три дена земајте двојна доза (2 мл сируп/5 кг телесна маса) еднаш дневно, потоа продолжете со доза од 1 мл сируп/5 кг телесна маса, додека не го потрошите пакувањето.

Сирупот земајте го на празен стомак, наутро, половина час пред појадокот или навечер, пред спиење. Пред употреба, добро протресете го шишенцето.

  • Погоден за вегетаријанци и за дијабетичари

  • Не содржи: глутен, алергени: (млечни белковини, лактоза, јајца, риба, кикирики, сусам, соја, ореви, целер, синап, ракови и мекотели), алкохол, вештачки засладувачи и ароми.

Чувајте го на места недостапни за децата! Чувајте го на температура од 5 до 25°C, заштитен од влага и од директна сончева светлина.

По првото отворање чувајте го производот во фрижидер на температура од 2 до 8°C и искористете го во период од три месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се