INNOTHERA Флебодиа 600 мг, 30 таблети

INNOTHERA Флебодиа 600 мг, 30 таблети
840,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019424C
favorite_border

Опис на производот

Индикации:

  • Проблеми со венската циркулација (тешки нозе, болки, нелагодност во нозете како последица на долго лежење)
  • Дополнителна терапија кај капиларната слабост
  • Третман на функционалните знаци поврзани со акутни хемороиди

Пакување: 30 таблети

Содржина

Дозирање:
Препорачана доза:
Проблеми со венската циркулација: 1 таблета дневно, наутро, пред јадење.
Акутни хемороиди: 2 до 3 таблети дневно, се пијат за време на оброците.

Начин на употреба: за перорална употреба. Проголтајте ја таблетата со чаша вода.

Бременост: Овој лек се користи во време на бременост само доколку е неопходно, во согласност со советите на вашиот лекар. Доколку за време на третманот откриете дека сте бремени, разговарајте со вашиот лекар и тој ќе одреди дали е неопходно да се продолжи со третманот.

Доење: Во отсуство на податоци за излачувањето на лекот во мајчиното млеко, неговата употреба, не се препорачува за време на лактација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се