INNventa Graminn, 30 капсули

INNventa Graminn Graminex za normalna funkcija na prostata
INNventa Graminn, 30 капсули
969,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053769C
favorite_border

Опис на производот

Ново решение за зачувување на нормална функција на простатата.

  • Докажана ефикасност во третман и контрола на бенигна хиперплазија на простата (БПХ)
  • Клинички докажано ги намалува непријатностите кај небактериски простатитис и еректилна дисфункција
  • Подобрува квалитет на живот
  • Без несакани дејства
  • Комфорна примена - 1 капсула на ден

Содржи чист екстракт на поленов прав од 'рж, Secale cereale, кој претставува фитотерапија за лекување и контрола на бенигна хиперплазија на простата и официјално во водичот на EAU.

Содржина

Состав:

Активни состојки:

  • Graminex® G60® - Flower Pollen Extract™, прашок - 120 мг
  • Graminex® GFX™ 7% - Flower Pollen Extract™, прашок - 6 мг

Употреба: 1 капсула дневно со 2 дл вода после оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се