INNventa Innopea Витамински комплекс, 15 кесички

INNventa INNOPEA vitaminski kompleks
INNventa Innopea Витамински комплекс, 15 кесички
809,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053321C
favorite_border

Опис на производот

INNOPEA® претставува додаток на исхрана со палмитоилетаноламид и витамини од Б групата кои придонесуваат за нормална функција на нервниот и имунолошкиот систем, нормална психолошка функција, како и во намалување на заморот и исцрпеноста.

INNOPEA® благодарение на специфичната патентирана формулација придонесува во намалување на оксидативниот стрес кај хронични болни и воспалителни состојби, стимулација на имуниот систем и побрзо закрепнување на организмот.

Терапевтски ефекти:

 • Редукција на акутни и хронични воспаленија
 • Намалување на интензитетот на акутна и хронична невропатска болка
 • Регулација на имуниот одговор
 • Заштита на нервниот систем
 • Оптимизација на когнитивните функции
 • Подобрување на квалитетот на живот

Индикации:

 • INNOPEA® е корисна во намалување на симптомите кај заболувања кои се проследени со невропатска болка, невроинфламација и невродегенерација
 • Болни и воспалителни состојби на периферен и централен нервен систем
 • Невродегенеративни болести
 • Невропатска или мешана болка предизвикана од канцер и хемотерапија
 • Хронични инфламаторни и дегенеративни заболувања
 • Нарушувања на спиењето

Пакување: 15 кесички по 2 г

Содржина

Состав:

 • Активни состојки: 1 кесичка (2 г)
 • Levagen®+ 350 мг (од кои палмитоилетаноламид 315 мг)
 • Витамин Б1 (тиамин-хидрохлорид) 0,55 мг
 • Витамин Б6 (пиридоксин-хидрохлорид) 0,70 мг
 • Витамин Б12 (метилкобаламин) 1,25 мкг
 • INNOPEA® 350 мг :::: Стандардна РЕА 600 мг

Начин на употреба:

 • Возрасни: Растворете ја содржината од кесичката во чаша вода и испијте ја, или содржината од кесичката растопете ја директно во уста, без додавање на течности, наутро и навечер во првите 15 дена. После тоа, да се продолжи со употреба на една кесичка, еднаш дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се