INNventa Oligopinn, 30 капсули

INNventa Oligopinn
INNventa Oligopinn, 30 капсули
1.218,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052499C
favorite_border

Опис на производот

OLIGOPINN® e додаток во исхрана на база на сув екстракт на кора од приморски бор кој содржи стандардизиран состав на процијанидин, биофлавоноид, катехин и органски киселини. Екстрактот на кора од приморски бор ги штити крвните садови и придонесува во одржување на нормална циркулација.

 • Моќен природен антиоксидант
 • Ги штити крвните садови и обезбедува нормален проток на крвта
 • Го подобрува тонусот и еластичноста на вените
 • Го намалува крвниот притисок
 • Спречува таложење на масти на ѕидовите на крвните садови

Индикации за употреба:

Во примарна превенција на кардиоваскуларни болести:

 • Атеросклероза
 • Висок крвен притисок
 • Гојазност
 • Хиперлипидемија
 • Дијабетес мелитус
 • Венска стаза
 • Кај пациенти со високи нивоа на оксидативен стрес
 • Кај пациенти со висок крвен притисок

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Активни состојки: сув екстракт на кора од приморски бор (Pinus pinaster) - 75 мг

Употреба: возрасни: 2 капсули на ден со 200 мл вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се