INNventa R-lipoinn, 30 капсули

INNventa R-Lipoinn R-Lipoin
INNventa R-lipoinn, 30 капсули
805,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052498C
favorite_border

Опис на производот

INNventa R-Lipoinn® е додаток на исхрана кој содржи стабилизирана натруимова сол на R-алфа-липоична киселина.

Пакување: 30 капсули.

Производител: За INNventa Pharm d.o.o., Sumatovacka 36, 11000 Белград, Република Србија произведува Mint Pharm d.o.o., Novosadski put 15/2, 21400 Бачка Паланка, Република Србија.

Содржина

Состав:

Активна состојка

1 кесичка /2,09 г

100 г

%НРВ

Натруимова сол со R-алфа- липоична киселина

од која R-алфа- липоична киселина

187.50 мг

 

150 мг

58.59 г

 

46.87 г

 

/

%НРВ-нутритивна референтна вредност

Состојки: натруимова сол на R-алфа- липоична киселина, капсула (згуснувачи: хидроксипрпопилметил целулоза, пектин, гелан гума), средство за зголемување на волумен: микрокристална целулоза, средства против згрутчување: магнезиум стеарат и силициум диоксид.

Начин на употреба: Возрасни: 1 капсула дневно со чаша вода, еден час пред оброк или два часа после оброк. 

Напомена: Додатоците во исхрана не може да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана. Дасе чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредувањe: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. 
Производот не смеат да го користат лица преосетливи на било која состојка на производот. Производот не е наменет за деца, трудници и доилки.

Начин на чување: Да се чува на температура до 25ºC, заштитено од светлина и влага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

R-LIPOINN® është një shtesë diete që përmban kripë të stabilizuar të natriumit të acidit R-alfa-lipoik.

Mënyra e përdorimit: Të rriturit: 1 kapsulë në ditë me një gotë ujë, një orë para ushqimit         
ose dy orë pas ushqimit. 

Shënim: Suplementet dietike nuk mund të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Mbajeni larg fëmijëve të vegjël.

Paralajmërim: Doza e rekomanduar ditore nuk duhet të tejkalohet Produkti nuk duhet të përdoret nga persona të mbindjeshëm ndaj ndonjërit prej përbërësve të produktit. Produkti nuk është i destinuar për    
fëmijët, gratë shtatzëna dhe gjidhënëse. 

Përbërës aktiv

1 kapsulë gastrorezistente
(doza e rekomanduar ditore)

100 g

%NRV

Kripë natriumi e acidit R-alfa-lipoik

- prej të cilave, acidi R-alfa-lipoik

187.50 mg

150 mg

58.59 g

46.87 g

-

*NRV - vlera referuese ushqyese

Mënyra e ruajtjes: Ruajeni në temperaturë deri në 25ºC, të mbrojtur nga drita dhe lagështia. 

Përbërësit: kripë natriumi e acidit R-alfa-lipoik, kapsulë (trashes: hidroksipropilmetil celulozë, pektinë, çamçakëz gellan), agjent përforcues: celulozë mikrokristaline, agjentë kundër mpiksjes: stearat magnezi dhe dioksid silikoni. 

Prodhues: Për Innventa Pharm d.o.o. Shumatovaçka 36, 11000 Beograd, R. Serbisë, prodhon Mint Pharm d.o.o., Rruga e Novi Sadit 15/2, 21400 Baçka Palanka, Republika e Serbisë.