INNventa Urolitinn Растителен раствор, 600 мл

INNventa Urolitinn oral solution rastitelen rastvor
INNventa Urolitinn Растителен раствор, 600 мл
1.444,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
052301C
favorite_border

Опис на производот

Биоактивен растителен комплекс за превенција и елиминација на сите типови на калкулуси од уринарниот тракт.

 • Докажано ефикасен за превенција и лекување на уролитијаза
 • Стимулира диуреза и олеснува отстранување на кристали на соли и камења од уринарен тракт
 • Контролира болка и елиминира спазми (грчеви) од уринарен тракт
 • Превенира повторно формирање на калкулус (камен) после отстранување од уринарен тракт, без оглед на неговото потекло
 • Доведува до општо подобрување на состојби кај дисурија, полиурија, никтурија, отежнато мокрење, намален притисок на мокрење и уринарна инконтиненција

Пакување: 600 мл

Содржина

Состав: доза од 60 мл содржи:

Деклариран состав на хидролати од:

 • Херба од коњска опашка 342 мг
 • Херба од црвен песочник 198 мг
 • Лист од болдо 168 мг
 • Цвет од опунтиа 102 мг
 • Цвет од планински чај 102 мг
 • Лист од рузмарин 102 мг
 • Ризом од троскот 102 мг
 • Лист од маточина 102 мг

Употреба:

Два пати дневно по 30 мл (две лажици) растворени во пола чаша вода, да се испијат најмалку 15 минути пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се