INOPHARM PURE elements Лифтинг серум со 3% матриксил и хијалуронска киселина, 30 мл

InoPharm Pure Elements 3% Matrixyl + Hyaluronic Acid serum za lice so matriksil i hijalurinska kiselina
INOPHARM PURE elements Лифтинг серум со 3% матриксил и хијалуронска киселина, 30 мл
459,00 ден.
367,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056453C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Pure Elements 3% Matrixyl + Hyaluronic Acid Лифтинг серум со пептиди.

 • 3% Матриксил + хијалуронска киселина
 • Дерматолошки тестирано
 • Дневна и ноќна нега на лице и врат
 • Ги измазнува постоечките брчки и спречува појава на нови
 • Комплексот од активни состојки му дава на лицето свеж изглед и сјај
 • Помага да се одложи појавата на фини линии и брчки
 • По употреба кожата е потхранета и хидрирана

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состојки: вода, бутилен гликол, пантенол, пропилен гликол, глицерин, натриум хијалуронат, екстракт од корен на Bupleurum falcatum, екстракт од цвет на јасмин, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, полиметилсилсеквиоксан, кофеин, диметикон, ПЕГ-8, изохексадекан, калциум хидроксиметионин, хидроксиетилцелулоза, парфем, каприлил гликол, пентилен гликол, карбомер, триетаноламин, цетеарил метикон, ПЕГ- 40 стеарат, стеарет-2, стеарет-21, полисорбат-20, биосахаридна гума-1, полиакриламид, С13-14 изопарафин, трополон, децилен гликол, лаурет-7, палмитоил, трипептид-1, палмитоил тетрапептид-7, 1,2-хексанедиол, 3-аминопропан сулфонска киселина, динатриум едта, натриум бензоат, феноксиетанол.

Употреба: Нанесете наутро или навечер неколку капки на чиста кожа. Избегнувајте ја областа околу очите.

Да не се чува на температури над 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm® PURE elements 3% Matrixyl + acid hialuronik Serum lifting me peptide

 • Testuar nên kontroll dermatologjik
 • Kujdes i fytyrës dhe qafës, për ditën dhe natën
 • Zbut rrudhat ekzistuese dhe parandalon shfaqjen e të rejave
 • Kompleksi i përbërësve aktivë i jep fytyrës një pamje dhe shkëlqim të freskët
 • Ndihmon në vonimin e shfaqjes së linjave të holla dhe rrudhave
 • Pas përdorimit, lëkura ushqehet dhe hidratohet

Përdorimi: Në mëngjes ose në mbrëmje. aplikoni disa pika në lëkurë të pastër. Shmangni zonën e syve.

Përbërësit: ujë, butil glikol, pantenol, propilen glikol, glicerinë, hialuronat natriumi, ekstrakt i rrënjës së Bupleurum falcatum, ekstrakt i lules së jaseminit, vaj ricine i hidrogjenizuar PEG-40, polimetilsilseskuoksan, kafeinë, dimetikon, PEG-8, izoheksadekan, hidroksimetioninë kalciumi, hidroksietilcelulozë, parfum, kapril glikol, pentilen glikol, karbomer, trietanolaminë, cetearil metikon, stearat PEG-40, stearat-2, stearat-21, polisorbat-20, gomë biosakarid-1, poliakrilamid, dinatrium edta, benzoat natriumi, fenoksietanol. C13-14 izoparafinë, tropolon, decil glikol, laureth-7, palmitol, tripeptid-1, palmitol tetrapeptide-7, 1,2-hexanediol, 3-aminopropan acid sulfonik, 

Të mos ruhet në temperaturë më të lartë se 25°C. 

Paketimi: 30 ml.