INTACT Florimel Бонбони со жалфија, мед и витамин Ц, 50 г

Intact Florimel Salbei Bonbons with Honey and Vitamin C bomboni so med, i zalfija
INTACT Florimel Бонбони со жалфија, мед и витамин Ц, 50 г
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
017891C
favorite_border

Опис на производот

Жалфија бомбони со мед и витамин Ц.

  • Жафијата има благопријатно дејство на грлото
  • Со шеќер

Нето-тежина: 50 г.

Содржина

Состојки: шеќер, глукозен сируп, мед (7.5%), екстракт од жалфија (2.5%), масло од жалфија (0.15%), Л-аскорбинска киселина (витамин Ц), киселина: винска киселина, карамела сируп, згуснувач: гума арабика.

Нутритивни информации (на 100 г): eнергетска вредност  1612кJ/379kcal, масти <0.5 г, од кои заситени масни киселини <0.1 г, јаглехидрати 94 г, од кои шеќери 73 г, протеини <0.5 г, сол 0.24 г, витамин Ц 500 мг.

Препорачана употреба: 1 до 3 бонбони  на ден.

1 порција = 1 бонбона.

Пакувањето содржи околу 20 порции.

Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се