INTERMED Chlorhexil 0,20% Гингивал гел, 30 мл

CHLORHEXIL 0.20% GINGIVAL C gel
INTERMED Chlorhexil 0,20% Гингивал гел, 30 мл
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024358C
favorite_border

Опис на производот

Антимикробна и антиинфламаторна заштита.

Најефикасно го намалува воспалението на непцата, гингивитис и парадонтоза.

Индикации:

  • Воспаление на непцата (гингивитис, парадонтоза)
  • Крвави непца
  • Уништува дентален плак
  • Затворање на раните на непцата (парадонтални џепови)

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sorbitol, Xylitol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Bisabolol, Potentilla Erecta Extract, Chamomilla Recutita Extract, Sodium Saccharin, Aroma, Cinnamal, Propylene Glycol, Chlorhexidine Digluconate, Citric Acid.

Активни супстанци:

  • Chlorhexidine 0,20% – Антибактериско и антисептично дејство – го уништува денталниот плак
  • екстракт од камилица – антиинфламаторно дејство – го намалува воспалението
  • α-bisabolol – регенеративно дејство – побрзо ги затвора раните на непцата.

Употреба: 2-3 пати на ден во рок од 15 дена се нанесува директно со специјалниот врв на тубата или со мека четка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се