INTERMED Хлорхексил екстра, течност за испирање на усната шуплина, 250 мл

INTERMED Хлорхексил екстра, течност за испирање на усната шуплина, 250 мл
366,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024359C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 • Интензивна нега и заштита на усната шуплина
 • Моќна формула со три антимикробни агенси

Благодарение на единствената комбинација на три антимикробни агенси (Chlorhexidine, Triclosan и CPC) обезбедува силна и долготрајна антимикробна заштита, особено при хируршки интервенции и ставање на импланти. Исто така има ефективна заштита од иритација и воспаление. Се препорачува да се користи пред и по самата интервенција за исплакнување, за да се постигне повисоко ниво на стерилност и антимикробна заштита.

Индикации:

 • Дентални оперативни зафати
 • Импланти
 • Зафати на гингива
 • Максилофацијална хирургија
 • Воспаление на непце
 • Секојдневна примена за заштита од кариес и забни наслаги

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав:

 • Chlorhexidine 0,20%
 • Triclosan 0,1%
 • CPC 0,05%
 • Екстракт од камилица

Начин на употреба: 2-3 пати на ден, усната шуплина се испира со 15 мл раствор, 30 до 60 секунди.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се