INTERMED Unisept Паста за заби, 100 мл

InterMed Unisept Toothpaste pasta za zabi
INTERMED Unisept Паста за заби, 100 мл
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055395C
favorite_border

Опис на производот

InterMed Unisept Паста за заби за дневна антимикробна заштита на усната празнина.

  • Ефективна заштита и отстранување на денталниот плак и површински дамки
  • Зајакнување на глеѓта
  • Ефикасна против лош здив и дава чувство на свежина во усната празнина
  • Специјално дизајнирана за употреба за време на бременост
  • Дневна нега
  • Многукратна заштита на оралната шуплина

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Glycerin, Hydrated Silica, Sodium Bicarbonate, Sorbitol, Sodium Lauryl Sulfate, Aqua, Aroma, Sodium Monofluorophosphate, Sodium Saccharin, Titanium Dioxide, Calcium Peroxide, Hydroxyethylcellulose, Hydroxyapatite (Nano), Sodium Benzoate.

  • Calcium Peroxide 0,1%,
  • Hydroxyapatite 1%,
  • 1000 ppm F како Sodium Monofluorophosphate

Начин на употреба: Користете доволна количина од Unisept паста за заби за миење на забите наутро, навечер и по секој оброк секојдневно. Деца помали од 6 години треба да користат количина колку зрно грашок, под надзор на возрасен, за да се минимизира голтањето на пастата. Доколку користите флуорид во некоја друга форма, консултирајте стоматолог пред да почнете со употреба на пастата. Да се чува на температура од 15-25°C, на суво и ладно место, надвор од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се