INTERMED Unisept Течност за испирање на усната шуплина, 250 мл

InterMed Unisept Mouthwash rastvor, tecnost za usta
INTERMED Unisept Течност за испирање на усната шуплина, 250 мл
487,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055394C
favorite_border

Опис на производот

InterMed Unisept Mouthwash Течност за уста, за брзо и ефикасно третирање на:

  • Воспаление на непца (гингивитис) и бактериски дентален плак
  • Полесни повреди и полесни иритации на усната празнина предизвикани од: дентални процедури, ортодонтски апликации, протези, афти, гингивитис
  • Без алкохол
  • За секојдневна употреба
  • Чисти
  • Навлажнува
  • Освежува
  • Смирува
  • Ја заштитува оралната слузокожа

Пакување: 250 мл.

Содржина

Cостав: Carbamide Peroxide 4,3%

Начин на употреба: Усната празнина се плакне со 10 мл раствор во времетраење од 1 минута.
Терапевтски: 4 пати денвно по оброци и пред легнување
Секојдневно: Наутро и навечер по четкање на забите

Мерки на претпазливост: Да не се голта. Да се чува на температура од 15-25°C, на суво и ладно место, надвор од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се