INTERNATIONAL HEALTH GE 132, 60 капсули

International Health GE 132
INTERNATIONAL HEALTH GE 132, 60 капсули
3.600,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
012547C
favorite_border

Опис на производот

GE 132 е додаток на исхраната кој содржи екстракт од реиши печурка, матичен млеч, ресфератрол, протеински комплекс од ајкула, екстракт од зелен чај, екстракт од шипка.

Пакување: 60 капсули х 500 мг.

Производител: Alphacaps GmbH, Augustdorf, Германија.

Содржина

Состав

Екстракт од реиши печурки 100 мг 20%
Матичен млеч 130 мг 26%
Екстракт од црвено грозје (ресфератрол) 80 мг 16%
Протеински комплекс од ајкула 30 мг 6%
Екстракт од зелен чај 80 мг 16%
Екстракт од шипка 80 мг 16%

 

Употреба: 2х1 капсула, до 2х2 капсули, пред појадок и пред ручек со вода.

Мерки на претпазливотст: На лицата кои имаат проблем со дигестивниот систем, им се препорачува да ги земаат капсулите со оброкот, или после оброкот. Да се избегнува земање на капсула навечер. Производот не се препорачува на лица алергични на состојките наведени во составот, на деца до 7 години, бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот на исхрана не е замена за балансиран оброк.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се