INTERNATIONAL HEALTH GE 132 Моќни антиоксиданти 60 капсули

INTERNATIONAL HEALTH GE 132 Моќни антиоксиданти 60 капсули
3.600,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
012547C
favorite_border

Опис на производот

Комплекс на моќни антиоксиданти како додаток на исхраната, со редовната терапија.

Се препорачува GE 132 да се користи за одржување на здравјето односно како превенција од заболувања. Исто така GE 132 може да се консумира и со редовната терапија за веќе дијагностицираните заболувања. GE 132 се препорачува:

  • За чување и унапредување на здравјето, како и превенција на болести (заболувања на срцето и крвните садови, малигни заболувања на различни органи, болести на метаболизот, итн.)
  • Со редовната терапија за веќе дијагностицираните заболувања, антитуморна хемотерапија и радиотерапија
  • При заболувања/состојби кај кои е намален или изменет имунолошкиот одговор на организмот (алергии, автоимуни болести ...)
  • За ублажување на состојба на хроничен замор и на симптомите на хронични болести, забрзување на одбраната од бактериски и вирусни инфекции, ублажување на воспалителните процеси, забрзување на нормализацијата на биохемиските параметри и покачен крвен притисок; после хируршки интервенции и при стрес

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав

Екстракт од реиши печурки 100 мг
Матичен млеч 130 мг
Ресвератол 80 мг
Протеински комплекс од ајкула 30 мг
Екстракт од зелен чај 80 мг
Екстракт од шипка 80 мг

 

Употреба:

  • Ge 132 се пие пред оброк
  • 2x1 – два пати по една капсула дневно, со цел чување на здравјето и превенција на болести
  • 2x2 – два пати по две касули дневно (со редовната терапија), кај веќе утврдени болести. По еден месец, одржување на дозата со 2x1 капсула
  • На лицата кои имаат проблем со дигестивниот систем, им се препорачува да ги земаат капсулите со оброкот, или непосредно после оброкот. Капсулата да се испие со чаша вода на собна температура.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се