INTERNATIONAL HEALTH GE 132+ Натурал, 60 капсули

International Health GE 132+ Natural
INTERNATIONAL HEALTH GE 132+ Натурал, 60 капсули
4.400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
015415C
favorite_border

Опис на производот

GE 132+ Natural е додаток на исхраната кој содржи екстракт од реиши печурка, матичен млеч, ресфератрол, ликопен и сулфорафан.

Пакување: 60 капсули х 500 мг.

Производител: Alphacaps GmbH, Augustdorf, Германија.

Содржина

Состав

Екстракт од реиши печурка 180 мг 36%
Матичен млеч 160 мг 32%
Ресфератрол 100 мг 20%
Ликопен 35 мг 7%
Сулфорафан 25 мг 5%

 

Употреба: 1х1 капсула, до 2х1 капсула, пред појадок и пред ручек со вода.

Мерки на претпазливотст: На лицата кои имаат проблем со дигестивниот систем, им се препорачува да ги земаат капсулите со оброкот, или после оброкот. Да се избегнува земање на капсула навечер. Производот не се препорачува на лица алергични на состојките наведени во составот, на деца до 7 години, бремени жени и доилки. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатокот на исхрана не е замена за редовна исхрана

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се