INTERNATIONAL HEALTH GE 132+Натурал 60 капсули

INTERNATIONAL HEALTH GE 132+Натурал 60 капсули
4.400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
015415C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

GE 132+ Natural е диететски производ кој во себе содржи пет антиоксиданти:

  • екстракт oд печурка Ganoderma lucidum или Реиши 180 мг
  • матичен млеч 160 мг
  • ресвератол 100 мг
  • ликопен 35 мг
  • сулфорафан 25 мг

Сите суплементи во GE 132+ Natural се од природна база.

Како пример, ресвератолот е добиен од црвеното грозје, ликопенот од домат, а сулфорафанот од брокула.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав

Екстракт од реиши печурка 180 мг 36%
Матичен млеч 160 мг 32%
Ресвератол 100 мг 20%
Ликопен 35 мг 7%
Сулфорафан 25 мг 5%

 

Употреба:

  • GE 132+ natural се пие пред оброк
  • Една капсула пред појадок, со цел чување на здравјето и превенција на хронични незаразни болести
  • 2x1 –  два пати по една капсула пред појадок и пред ручек, со редовната терапија кај веќе установени болести
  • На лицата кои имаат проблем со дигестивниот систем, им се препорачува да ги земаат капсулите со оброкот, или непосредно после оброкот

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се