INTERNATIONAL HEALTH GE KIDS Моќни антиоксиданти за деца, 30 кесички

INTERNATIONAL HEALTH GE KIDS Моќни антиоксиданти за деца, 30 кесички
1.770,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
030435C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Компекс од моќни антиоксиданти за подобар имунитет кај децата.

Комбинација на екстракт од реиши печурка, матичен млеч, ресвератрол, екстракт од шипка, бета глукан, ликопен и куркума. 

GE KIDS погоден е за деца од 4 години и постари, a се препорачува за:

  • Деца со ослабен имунолошки систем
  • Во случај на повторување на заразни болести
  • При честа примена на антибиотици
  • При воспалителни процеси
  • Деца склони на алергии

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состав

Екстракт од реиши печурка 40 мг
Матичен млеч 40 мг
Ресвератол 10 мг
Екстракт од шипка 15 мг
Бета глукан 1,3/1,6-D 40 мг
Ликопен 10 мг
Куркума 15 мг

 

Употреба

  • 1-2 кесички дневно во 200 мл течност (вода, сок) во период до 2 месеци. За подолга употреба потребно е да се консултирате со лекар/педијатар/имунолог.
  • Граничниот производ не се препорачува на лица алергични на состојки наведени во составот, на деца помали од 2 години, на трудници и доилки. Исто така, не се препорачува на лица кои имаат трансплантирани органи и кои примаат имуносупресивна терапија. Лицата кои земаат антикоагулантна терапија пред да почнат со користење на GE KIDS, треба да се консултираат со својот лекар. Граничниот производ не е замена за балансирана исхрана. Граничниот производ не е наменет за дијагностика или лечење на болести. За повеќе информации Ве молиме да се консултирате со Вашиот лекар/фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се