IPSEN Смекта, 10 кесички

IPSEN Смекта, 10 кесички
197,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007093C
favorite_border

Опис на производот

Смекта ги отстранува симптомите на дијареа (пролив), и болката поврзана со заболување на хранопроводот, желудникот и цревата.

Терапевтски индикации:

  • Третман на акутна дијареја кај деца над 2 години, со орална рехидратација, како и кај возрасни
  • Симптоматска терапија на хронична дијареја кај возрасни
  • Симптоматска терапија на болка поврзана со функционално заболување на цревата кај возрасни

Пакување: 10 еднодозни кесички

Содржина

Состав: диосмектит 3 г 

Употреба

Третман на акутна дијареа:

  • Кај новороденчиња и деца: - под 1 година: 2 кесички дневно во тек на 3 дена, потоа 1 кесичка дневно - над 1 година: 4 кесички дневно во тек на 3 дена, потоа 2 кесички дневно
  • Кај возрасни: Препорачана дневна доза е 6 кесички во текот на денот.

Третман при останати индикации:

  • Кај новороденчиња и деца: под 1 година: 1 кесичка дневно - помеѓу 1 и 2 години: 1-2 кесички дневно - над 2 години: 2-3 кесички дневно
  • Кај возрасни: приближно 3 кесички во текот на денот

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се