JACOBS Original 3 во 1 Кафе, 20 кесички

Jacobs Original 3 in 1 jakobs kafe
JACOBS Original 3 во 1 Кафе, 20 кесички
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053372C
favorite_border

Опис на производот

Jacobs Original 3 во 1 Мешавина од инстант кафе за напиток од кафе.

Пакување: 20 кесички по 15.2 г

Содржина

Состојки: шеќер (62%), инстант кафе (15%), целосно хидрогенирано кокосово масло, гликозен сируп, млечни протеини, лактоза (од млеко), стабилизатори (E340, Е452), емулгатор (Е471), агенси против стврднување (E341).

Подготовка: содржината на кесичката (15.2 г) истурете ја во шоља и додадете 180 мл топла незовриена вода. Добро измешајте.

1 порција=15.2 г +180 мл вода.
20 порции во пакување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се