JANA Медо вода, 1 л

JANA Медо вода, 1 л
37,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042962C
favorite_border

Опис на производот

  • Природна негазирана минерална вода

Нето-тежина: 1000 мл

Содржина

Состав:

  • Катјони:  Ca²⁺  63.8,  Mg²⁺ 32, Na⁺ 1,8, K⁺ 0.6
  • Анјони:  HC0₃ˉ381,  S0₄²ˉ 7.2, Clˉ 2.9,Fˉ0,02
  • Недисоцирано H₂SiO₃: 4,8 мг/л
  • Минерализација: 494 мг/л   pH:7.1

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се