JEAN MARC Intrigue Парфимирана вода за жени, 100 мл

JEAN MARC Intrigue eau de parfum 100 ml parfem za zeni
JEAN MARC Intrigue Парфимирана вода за жени, 100 мл
379,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054699C
favorite_border

Опис на производот

Заводлив мирис базиран на цветно-ориентални ноти. Тоа е сензуален и прекрасно примамлив мирис, посветен на модерните жени, самоуверени и блескави. Со овој парфем можете да ги нагласите овие предности, да ја одразите свежината и возбудата кои лежат во вас.

Горна нота: бергамот, црвени бобинки, бадем, цреша
Средна нота: црн чај, сладунец (licorice), роза
Основна нота: тонка, ирис, пачули, ванила

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состав: Alcohol Denat., Aqua, Parfum, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Linalool, Limonene, Coumarin, Citronellol, Citral, Cinnamal, Geraniol, [+/-]ci42090

Лесно запалив. Да се чува вон дофат на деца. Чувајте подалеку од топлина, топли површини, искри, отворени планени и други извори на топлина. Забрана за пушење. Заштитете го од
извори на светлина. Користете го само за основната негова намена, не прскајте на иритирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се