JGL Драмина 50 мг, 10 таблети

JGL Драмина 50 мг, 10 таблети
121,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000756C
favorite_border

Опис на производот

Драмина 50 мг се употребува за превенција на мачнина при патување и за лекување на мачнина и повраќање при вртоглавица.

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: Една таблета Dramina во својот состав содржи 50 мг dimenhidrinat (антихистаминик).

Употреба: Dramina се користи најмалку 30 минути пред планираното патување:

  • Возрасни и деца постари од 14 години: 50-100 мг (1-2 таблети)
  • Деца на возраст од 5 до 14 години: 25-50 мг (1/2 - 1 таблети)

Ако има потреба дозата може да се повтори, на секои 4-6 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се