JGL Карбомед 150 мг, 30 таблети

JGL Карбомед 150 мг, 30 таблети
194,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000754C
favorite_border

Опис на производот

Активниот медицински јаглен е неспецифичен природен интестинален (цревен) адсорбенс. Се применува во случаи на акутно труење со перорално внесен лек или отров, проливи, надуеност и алиментарни труења. Делотворен, сигурен и безбеден. Можат да го употребуваат возрасни, деца, бремени и доилки. Заради широката примена стана неизоставен дел на секоја домашна аптека.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Употреба: При интоксикации може да се испијат и 3 пати по 5 таблети. Кај пролив и надуеност 3 пати по 2-3 таблети. Во однос на механизмот на дејствување на медицинскиот јаглен нема опасност од предозирање.

При истовремена примена на Carbomed и други лекови треба да се внимава временското растојание да биде најмалку два часа!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се