JGL Мералис 0,1% спреј со пумпа за распрскување, 10 мл

JGL Мералис 0,1% спреј со пумпа за распрскување, 10 мл
218,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020252C
favorite_border

Опис на производот

Синергија на море и лек. Содржи деконгестив ксилометазолин и изотонична, прочистена и стерилна морска вода од Јадранско Море. Морската вода ја намалува сувоста на носната слузница.

Спрејот се употребува при лекување на болести на носот - го намалува отокот на слузницата и ги ублажува симптомите на настинка, кај зголемена секреција на носот и кај алергиски ринитис.

Ја олеснува секрецијата од носот во случај на воспаление на носните шуплини (синуси) и кај воспаление на средното уво.

Пакување: 10 мл

Содржина

Употреба: спрејот е наменет за возрасни и деца постари од 12 години по едно прскање во секоја носница до 3 пати дневно. Делува до 10 часа и овозможува мирен сон. Не содржи конзерванс!

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се