JGL Мералис ХА 0,1% спреј со пумпа за распрскување, 10 мл

JGL Мералис ХА 0,1% спреј со пумпа за распрскување, 10 мл
235,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040854C
favorite_border

Опис на производот

Иновативен лек со заедничко дејство на три компоненти- ксилометазолин, морска вода и хијалуронска киселина.

Претставува нов концепт кој силно делува на затнат нос, а истовремено е нежен за носот. Го намалува отокот на слузницата на носот предизвикан од синуситис или ринитис и го олеснува дишењето.

  • Морската вода ја намалува сувоста на носната слузница
  • Хијалуронската киселина ја влажни, штити и регенерира носната слузница

Пакување: 10 мл

Содржина

Употреба: дозата за возрасни и деца постари од 12 години е едно прскање на спрејот за нос во секоја носница до 3 пати дневно. Делува до 10 часа и овозможува мирен сон. Не содржи конзерванс!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се