JGL Мералис комб 0.5 мг + 0.6 мг спреј со пумпа за распрскување 10 мл

JGL Мералис комб 0.5 мг + 0.6 мг спреј со пумпа за распрскување 10 мл
284,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049623C
favorite_border

Опис на производот

Meralys Comb е комбиниран лек кој содржи две различни супстанции. Едната активна супстанција ја намалува секрецијата од носот (течење на носот), а другата го намалува отокот на носната слузница (затнатоста на носот).

Meralys Comb се користи кај возрасни за третман на назална конгестија (затнат нос) и течење на носот (ринореа) при обична настинка.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: 1 мл раствор содржи: ксилометазолин хидрохлорид 0.5 мг и ипратропиум бромид 0.6 мг.

Употреба: спрејот се администрира најмногу 7 дена континуирано – возрасни: 3 x 1 доза во секоја ноздра, помеѓу 2 дози мора да поминат најмалку 6 часа, не повеќе од 3 дози на ден во секоја ноздра.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се