JGL Окуло плус 30 капсули

JGL Окуло плус 30 капсули
464,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
018351C
favorite_border

Опис на производот

Содржи природни антиоксиданси кои ја поттикнуваат обновата на пигментот за вид, родопсин, ги чува капиларите и ја поттикнува прокрвеноста на окото, што придонесува за подобар вид. Oculo plus капсулите се со стандардизирано количество на лутеин, зеаксантин и антоцијанозиди од боровинка.

Наменети се за сите лица кои се изложени на зголемено напрегање на очите, а особено се препорачува како превенција и заштита при долготрајна работа на компјутер, на лица кои имаат генетски предиспозиции за макуларна дегенерација, како дел од третманот кај лица со макуларна дегенерација, дијабетичари, повозрасни лица и лица со светол тен и сини очи.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: Се препорачува земање по една капсула на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се