JGL Пантексол крем, 25 г

JGL Пантексол крем, 25 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001241C
favorite_border

Опис на производот

Главна компонента во Pantexol® е D-panthenol (витамин Б5), кој е одговорен за заздравување на оштетената кожа и ја одржува оптималната влажност на кожата.

Pantexol® кремата се употребува за зараснување на лузни, третман на механички оштетувања на кожата (гребнатини), опекотини, влажни дерматози, за заштита на детската чувствителна кожа како и за нега на чувствителна кожа кај возрасните.

Пакување: 25 г

Содржина

Употреба: Кремата се нанесува локално, ако се користи за третман на заболено место на кожата (на пр. опекотина), еднаш до два пати на ден, по потреба

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се